NOVINKY‎ > ‎

Konečne aj u nás: FESTIVAL TIBETSKÝCH FILMOV

https://sites.google.com/site/tibetaniask/novinky/konecne-aj-u-nas-festival-tibetskych-filmov/TBFF%202014%20web.jpg

V sobotu 15. novembra sa v bratislavskom KC Dunaj uskutoční prvý ročník Festivalu tibetských filmov, ktorý Vám priblíži jednu z najstarších žijúcich kultúr sveta! 
Tibetská kniha mŕtvych, dokument o živote v kláštore, diskusia s Tibeťanmi a tibetológom či bohatý (a chutný) sprievodný program Vás prenesú do mystického Tibetu. A príde aj veľká huňatá tibetská doga!

Tibetská kniha mŕtvych Vám predstaví odlišný pohľad na život a smrť. Zrkadlo prázdnoty - dokument o živote v kláštore od čínskej režisérky Ma Li Vás zas prenesie priamo do Tibetu!

Medzi premietaniami sa dozviete niečo o utečencoch žijúcich na Slovensku, o vnímaní Tibetu Číňanmi v minulosti a dnes a o príbehu prvých Tibeťanov na Slovensku.

Na záver Vás čaká zaujímavý kvíz s hodnotnými cenami a bohatý sprievodný program počas celého dňa. 
Vstupné iba 3,- €.

Festival je organizovaný v spolupráci s českým združením PotalaFestivalom tibetských filmov a filmov o Tibete, ktorý sa koná každoročne v Prahe od roku 2007.

PRIPOJTE SA AJ VY NA FACEBOOKU: https://www.facebook.com/events/575669582559369/

https://sites.google.com/site/tibetaniask/novinky/konecne-aj-u-nas-festival-tibetskych-filmov/program.png

English:

Finally in Slovakia - first edition of the Festival of Tibetan Films will get you in touch with one of the oldest living cultures in the World!

Tibetan Book of Death will show you different view on life and death. The Mirror of Emptiness, documentary about life in monastery by Chinese director Ma Li, will take you directly into Tibet!

In between screenings you can hear about refugees living in Slovakia, about perception of Tibet by Chinese in past and today and the story of first Tibetans in Slovakia.

At the end you can join quiz and win a prize.
Rich accompanying program during whole day! 
Entry € 3,-  only.


Festival is organized in cooperation with Czech organisation Potala and the Festival of Tibetan Films and Films about Tibet which is held each year in Prague since 2007.