NOVINKY‎ > ‎

Na svetovom dni utečencov sme nechýbali ani my

Prinášame vám výber fotiek z oslavy Svetového dňa utečencov, ktorá sa konala 20. 6. 2012 v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí. Udalosť organizovala 
Slovenská humanitná rada v spolupráci s Nadáciou Milana Šimečku a holandskou fotografkou Illah Van Oijen.

Tak ako celý program aj naša vsuvka tibetskej špeciality momo a prepisovania mien do tibetčiny mali veľký úspech. Tešíme sa z ďalšej vydarenej akcie a ďakujeme vám, že ste ju podporili svojou účasťou. Organizátorom sme veľmi vďační za pozvanie a už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

Celú udalosť otvárala naša slovenská kapela La3no Cubano


Publikum sa začína zhromažďovať


Jampa Tashi, prvý tibetský azylant na Slovensku, pri prepisovaní mien do tibetčiny


Návštevníkom špeciality z národných kuchýň skutočne chutili... aj naše momo sa minulo raz-dva


Na oslave ste si mohli zakúpiť aj ručné výrobky utečencov z pobytového tábora v Rohovciach


... a na záver jedna z našich fanúšičiek :-)


Svetový deň utečencov
Valné zhromaždenie OSN v roku 2000 vyhlásilo 20. jún za Svetový deň utečencov (World Refugee Day). Od tohto roku oslavujeme Svetový deň utečencov na celom svete a pripomíname si odvahu a silu všetkých utečencov. Oslavy sa konajú vo viac ako 100 krajinách. Tento dátum bol vybraný podľa Afrického dňa utečencov a následne bol zjednotený po celom svete. Hlavným zmyslom Dňa utečencov je poukázať na životné podmienky a problémy utečencov, a vzbudiť povedomie spoločnosti o týchto problémoch. Pri príležitosti tohto dňa sa uskutočňujú rôzne odborné a kultúrne podujatia, konferencie, programy pre rodiny a deti. Najnaliehavejšou potrebou utečencov v strednej Európe je, aby sa im dostalo ochrany, ktorú im nemôže poskytnúť ich domovský štát.