NOVINKY‎ > ‎

Tretí ročník Festivalu tibetských filmov

https://sites.google.com/site/tibetaniask/novinky/treti-rocnik-festivalu-tibetskych-filmov/Festival%20tibetsk%C3%BDch%20filmov%202016.jpg
Jeden z posledných októbrových dní bude patriť 3. ročníku Festivalu tibetských filmov. V KC Dunaj bude popoludnie 30. októbra 2016 od 14. hodiny venované Tibetu. Nádhernej krajine, ešte stále čakajúcej na svoju viac či menej "nežnú" revolúciu, ktorá by ju oslobodila spod okupácie komunistickej Číny. Myšlienka slobodného Tibetu v tomto roku silne rezonuje aj vďaka októbrovej návšteve J. S. 14. dalajlamu na Slovensku. Festival otvorí námestníčka primátora Bratislavy a spoluiniciátorka kampane Vlajka pre Tibet, MUDr. Iveta Plšeková.


Vo festivalových filmoch preto nebude chýbať téma života a práce 14. dalajlamu, duchovného vodcu Tibetu, ani téma postupnej likvidácie tradičných tibetských kočovníkov.
Rozprávanie cestovateľov nás prevedie Ladakom a Bhutánom, dozvieme sa ako sa žije v Európe tibetským utečencom a návštevníkov čaká aj pútavý sprievodný program.
Novinkou a vyvrcholením festivalu bude koncert Od bluesu k tibetským spevom v podaní Juraja Turteva a Petra Koreňa.

Detailný hlavný program: http://www.tibetania.sk/festival-tibetskych-filmov/hlavny-program-2016

FB udalosť: https://www.facebook.com/events/597481063757941/ - ďakujeme za zdielanie :)

Príďte spolu s organizátormi a hosťami festivalu podporiť myšlienku slobodného Tibetu a zachovania tibetskej kultúry!