PROJEKTY

 • VLAJKA PRE TIBET - realizuje sa
            Medzinárodná kampaň, ktorá vznikla v polovici deväťdesiatych rokov v západnej Európe s úmyslom upriamiť pozornosť verejnosti na dlhodobé porušovanie ľudských práv v Tibete. Aktivita, do ktorej sa zapájajú v prvom rade mestá, mestské časti, obce, kraje či okresy, má u našich českých susedov tradíciu od roku 1996 a v roku 2013 sa do nej zapojilo už 467 samospráv vrátane Prahy a jej mestských častí.
            Na Slovensku môžeme tradíciu tejto kampane počítať od roku 2010, keď sa do nej prvýkrát zapojila Bratislava, a to Bratislavský samosprávny kraj, Bratislava - Staré Mesto a Bratislava - Petržalka. Stalo sa tak na podnet poslankyne Ivety Plšekovej a poslanca Ernesta Husku.
            Prvýkrát sme organizovali kampaň v roku 2013 a to 
  v spolupráci s poslankyňou Plšekovou a exposlancom Huskom, iniciátormi tejto udalosti na Slovensku - zapojilo sa viac ako 100 jednotlivcov a 9 samospráv. Viac na www.vlajkapretibet.sk

 • KOMIKS: ŽIVOT 14. DALAJLAMU - zrealizované
            Preloženie a vydanie japonského komiksu zobrazujúceho život J. S. 14. dalajlamu. Môžete si ho zakúpiť v našom eshope tu http://www.vlajkapretibet.sk/produkt/579.

 • FESTIVAL TIBETSKÝCH FILMOV - realizuje sa
            V roku 2014 organizujeme prvý ročník Festivalu tibetských filmov na Slovensku v spolupráci v českým združením Potala, ktorá ho realizuje už od roku 2007. Viac info tu.

 • KURZ TIBETČINY - pripravuje sa
           Otvorenie prvého kurzu hovorovej tibetčiny na Slovensku je naším veľkým snom. Na prípravách sa priebežne pracuje, ale samotné spustenie nemá stanovený konkrétny dátum, je v roku 2017.

 • FILMY TIBETU - realizuje sa v rámci Festivalu tibetských filmov
            Prekladanie a titulkovanie dokumentárnych aj celovečerných filmov s tibetskou tematikou.
  V roku 2012 sa nám podarilo vytvoriť oficiálne titulky k prvému filmu, ktorý síce nesúvisí priamo s Tibetom, ale vďaka svojej univerzálnej a elementárnej téme má s ním veľa spoločného - 
  The Happy Movie.

 • SLOVÁCI V TIBETE - naplánované
            Projekt v rámci ktorého chceme vytvoriť spoločnú internetovú galériu, do ktorej by svojimi fotografiami z Tibetu prispievali ľudia zo Slovenska. V pravidelných intervaloch budú vybrané fotky prístupné verejnosti aj vo forme výstavy.
  Súčasťou projektu je možnosť uverejniť svoj cestopisný článok na našich stránkach.